Обробка поверхонь струменем піску виконує функції:

  • очищає поверхню
  • надає їй шорсткість
  • обезжирює
  • термічна обробка

    Також, поверхня нагрівається до теператури 50-80 градусів, ця дія досягається за допомогою абразивних часток, які з високою швидкістю врізаються в поверхню. Таким чином, очищена і шорстка поверхня є бездоганною основою для зчеплення з сучасними захисними покриттями. Мислячі економічними категоріями підприємці знають, що корозійний захист дешевший, ніж заміна уражених іржею елементів конструкції. З цієї причини нині усі прагнуть до того, щоб замість дешевих, колись лакофарбових матеріалів, використати покриття, які хоч і дорожчі, але набагато довговічніші. Різниця в ціні при купівлі і обробці з лишком компенсується більшою довговічністю і відсутністю необхідності повторного забарвлення через короткі проміжки часу. Проте максимальна довговічність покриття може бути досягнута тільки у тому випадку, якщо поверхня була заздалегідь оброблена за допомогою піскоструминного очищення. Якщо з поверхні повністю не видаляються усі нашарування (прокатна окалина, наліт ржавчини або її глибокі шари, а також залишки фарби і так далі), то марно використати якісніші покриття, оскільки корозійний процес триватиме під шаром фарби.

   З іншого боку, попередня обробка поверхні за допомогою піскоструминного процесу, у разі належного його проведення, є економічним методом, за допомогою якого можна досягти необхідної основи для нанесення покриття. Нині кожна лакофарбна фабрика розробляє для своєї продукції певні правила попередньої обробки поверхонь, перед нанесенням покриттів.

Застосування 

    Очищення поверхні піскоструєм полягає у вдосконаленні зовнішнього вигляду поверхні продукції і його корисності, в підготовці до нанесення покриттів. Очищення поверхні включає видалення забруднюючих речовин піскоструєм і окалини. Обробка поверхні включає видалення задирок з відлитих виробів, а також вдосконалення зовнішнього вигляду продукції. На багатьох ливарних підприємствах піскоструминна обробка використовується для видалення задирок з відлитих виробів з метою поліпшення їх функціональності і естетичного виду. М'які матеріали, такі, як гума і пластик, зазвичай виготовляються за допомогою спеціальних форм, після яких на них залишаються нерівності. Піскоструминне очищення легко видаляє такі нерівності, внаслідок чого виходить гладка однорідна поверхня. Піскоструминне очищення широко застосовується в галузях промисловості, що використовують підвищену температуру для загартування металів. Високі температури можуть знебарвлювати вироби. Обробка піскоструєм дозволяє видаляти вицвілі ділянки і окалину з виробів, що піддалися дії високих температур. Крім того, абразивоструминне очищення може поліпшити зовнішній вигляд продукції завдяки видаленню різних плям, відкладень, корозії і слідів інструменту. При цьому деякі абразивні матеріали дозволяють робити зовнішній вигляд поверхні одноріднішим. При високій температурі утворюється і нагар і відкладення відпрацьованої олії на багатьох автомобільних деталях. Електродвигуни часто засмічуються перегрітими ізоляційними матеріалами і розплавленими шарами статора. У більшості випадків збереження початкових розмірів цих деталей є критичним. Обробка за допомогою абразиву видаляє забруднюючі речовини і забезпечує бажаний результат.

В цілому піскоструменева очистка застосовується практично на всіх типах і видах поверхонь які трапляються в повсякденному побуті людей.